ÖNERDİKLERİMİZ

 

cocuklarlaelele 

 

 

 

 

 

 

Kitap Adı: Çocuklarla El Ele Ebeveynlik

Yazar: Pam Leo

Yayınevi: Gün Yayıncılık

Anne ve babalar çocukları ile sevgi dolu bir bağ nasıl kurabilirler? İşte bu en önemli sorunun cevabı bu kitapta.

Kitap Adı: Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler BeklerYazarlar: Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathaway

Yayınevi: Epsilon Yayınları

Anne ve babalara yönelik, bebek sahibi olmaya hazırlandıkları andan doğum sonrasına kadar detaylı olarak hazırlanmış bir gebelik rehberi.

 
Kitap Adı: Çocuk PsikolojisiYazar: Haluk Yavuzer

Yayınevi: Remzi Kitabevi

Haluk Yavuzer’in kitabı, anne-baba, öğretmen ve çocuk psikolojisi ile ilgilenen kişilere yönelik doğum öncesinden başlayarak ergenlik döneminin sonuna kadar olan gelişim sürecini anlatıyor. Bu kitap gelişim psikolojisi alanında el kitabı niteliğinde.

 
Kitap Adı: Haydi Oyuna (Çocuğunuzun İlk Üç Yılı İçin 150 Farklı Oyun ve Etkinlik)Yazar: Jorger Batllori, Victor Escandell 

Yayınevi: Altın Kitaplar

Oyun oynamak, çocukta dikkat yeteneğinin artmasını sağlar. Özellikle küçük yaşlarda öğrenme potansiyeli çok yüksek olduğundan, çevresini saran nesne ve kavramları en doğal şekilde oyun aracılığıyla öğrenir. Ayrıca çocuğun nasıl oyun oynayacağını da öğrenmesi gerekir, anne babaların ve eğitimcilerin görevi de bu konuda çocuğa yardımcı olmaktır. İşte bu amaçla hazırlanan bu kitapta anne babalar doğumdan 3 yaşa kadar olan sürede çocuklarıyla paylaşabilecekleri 150 ayrı oyun ve etkinlik bulacaklar. Oyunların tümü çocuğun yaşadığı çevreyi tanıması, kolayca iletişim kurabilmesi, bedensel ritmini ve duruşunu mükemmelleştirmesi amacına yönelik olarak hazırlanmıştır. Ayrıca şarkı ve sözlerle de hafızanın güçlendirilmesine yardımcı olacaktır. Etkinlikleri açıklayan 120’den fazla fotoğraf ve 75 renkli resim ile bu çalışma çocuk yetiştiren her anne babanın el kitabı durumundadır.

Unutmayın, çocuğunuza mümkün olduğu kadar fazla zaman ayırarak onun mutlu ve sağlıklı bir insan olarak yetişmesini sağlamak sizin elinizde. Bebeğinizin gelişimini yakından izleme şansını kaçırmayın!
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s